Plan treningowy – czy naprawdę jest aż tak ważny?

plan treningowy - trening z grupą czy indywidualny?

Zanim przejdziemy do planu treningowego, warto wybrać miejsce do ćwiczeń.

Siłownia BodyPerfect – idealne miejsce na trening w Olsztynie.

Jeżeli mieszkasz w Olsztynie i zwykłą wegetację chciałbyś zamienić na życie pełne wrażeń i wyzwań siłownia BodyPerfect jest właśnie dla Ciebie. Klub jest doskonale wyposażony. Posiadamy sześć sal przeznaczony do zajęć fitness, sale do ćwiczeń siłowych, dwie sale do prowadzenia treningu funkcjonalnego oraz sala cardio. Mamy do zaoferowania również sale o charakterze typowo relaksacyjnym, czyli strefa wellness, w której  wykonywane są relaksacyjne masaże przez naszych specjalistów, sauna, łaźnia turecka, a także połączenie przyjemnego masażu w gorącym klimacie sauny – ceremonia Hammam. W razie kontuzji możesz skontaktować się z naszymi fizjoterapeutami w gabinecie fizjoterapii. Powrót do zdrowia może się więc okazać dla Ciebie szybki i bezstresowy. Od tej pory nie musisz szukać w swojej okolicy fizjoterapeutów, ponieważ u nas możesz załatwić to szybciej, na miejscu. Oprócz tego mamy dla Państwa specjalnie przyszykowany Fit Bar – ze zdrową żywnością, sokami wyciskanymi, batonami energetycznymi czy pyszne koktajle białkowe. Do tego funkcjonuje u nas gabinet estetyki medycznej i solarium, z obu tych udogodnień możesz u nas skorzystać.

Siłownia BodyPerfect w Olsztynie - trening personalny w dobrej cenie!

Jeżeli chodzi o zajęcia przez nas prowadzone mamy do zaoferowania fitness dance, cross training, slim body, spinning, runmageddon, pilates, boks, joga, aero jump i wiele innych – każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie przepadasz za wysiłkiem fizycznym z pewnością przypadnie Ci do gustu joga, strefa wellness, masaże, spa czy łaźnia. Z kolei, gdy do Twoich mocnych stron należy duży nacisk na ruch i intensywność ćwiczeń śmiało możesz wybrać spinning, tabatę, aero jump czy pilates. Natomiast jeśli chcesz nauczyć się tańczyć zapisz się na salsation bądź fitness dance. W przypadku Twoich zainteresowań związanych ze sportami walki możesz umówić się na ciekawe zajęcia z boksu, nie tylko nauczysz się walczyć i bronić, ale także wzmocnisz mięśnie na całym ciele, świetna propozycja dla osób lubiących adrenalinę. Jeżeli ktoś wstydzi się ćwiczyć wśród innych, nie ma problemu – może skorzystać z indywidualnych zajęć. Wybierając jednego z naszych trenerów personalnych sam określasz cel, jaki chcesz osiągnąć, a jeden z naszych specjalistów dobierze pod Ciebie i Twoje potrzeby indywidualny plan treningowy, tłumacząc Ci przy tym odpowiednią technikę wykonywania ćwiczeń w bezpieczny i prawidłowy sposób, tak więc wszystkiego nauczysz się krok po kroku pod okiem profesjonalisty, który swój czas dostosuje do Ciebie, nie odwrotnie. Wsparcie trenera to nie tylko zapewnione bezpieczeństwo i nauka dobrej techniki, ale także bardzo istotna w tym sporcie motywacja, która jest siłą napędową umysłu każdego z nas. Z nami każdy więc jest w stanie osiągnąć sukces – zrzucenie zbędnych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki czy zbudowanie masy mięśniowej.

Plan treningowy – podstawa działania na siłowni.

Aby osiągnąć upragniony cel potrzebny Ci będzie dobrze dopasowany do Twoich potrzeb plan treningowy. Nie musisz się głowić jak go ułożyć, nasi trenerzy zrobią to za Ciebie. Plan taki zależy w głównej mierze od celu, jaki chcesz osiągnąć. Jedni pragną schudnąć, inni wyrzeźbić ciało lub wybudować masę mięśniową, a jeszcze inni szykują się na zawody i potrzebują wsparcia specjalisty. Dobierzemy do Twojego celu odpowiedni dla Ciebie plan, a jeden z naszych trenerów wyjaśni Ci wszystko po kolei co i jak wykonywać tak, aby nie stwarzać dla swojego ciała zagrożenia. Plany treningowe składają się z rozgrzewki przed treningiem, która ma na celu przygotować organizm do wysiłku fizycznego, samego treningu podzielonego na różne ćwiczenia oraz rozciągania po treningu, które pozwala zmniejszyć ryzyko skurczy mięśni oraz powoduje ogólne rozluźnienie, a ponadto zwiększa zakresy ruchu i mobilność. Przykładową rozgrzewką może być bieganie w miejscu z wymachami ramion w różne strony, bieżnia albo rowerek. Tu każdy wybiera według własnego uznania. Jeżeli zaś chodzi o sam trening to sprawa trochę bardziej się komplikuje, ale bez obaw nasi trenerzy wszystko wypiszą Ci czarno na białym co masz robić, a do tego nauczą wykonywać danych ćwiczeń. Gdybyś jednak miał problem z pewnym ćwiczeniem jesteśmy dla Ciebie zawsze otwarci, w każdej chwili możesz poprosić kogoś na recepcji o pomoc. Ćwiczeń w treningu jest zwykle od pięciu do ośmiu, z czego zależy od typu treningu jakie partie mięśniowe pobudzają one do działania. Najczęściej łączy się klatkę piersiową z mięśniem trójgłowym ramienia lub plecy z bicepsem, a nogi oddzielnie, ale to od Ciebie w głównej mierze zależy co chcesz robić, jak często i w jakie dni. Ta kwestia jest zawsze otwarta do ustalenia z trenerem personalnym. Po zakończonym treningu warto się rozciągnąć. Niewiele osób to robi, jednak nasi trenerzy uczą tego od samego początku, bo dla nas  Wasze zdrowie i poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze. Rozluźnienie relaksuje i zapobiega skurczom po treningu.

skuteczny plan treningowy - siłownia Body Perfect Olsztyn

Regeneracja – z nami to prostsze.

Trening jest ważnym elementem, ale trzeba pamiętać, że równie ważna jest regeneracja po treningu. Istotne jest, aby dobrze się wysypiać, zadbać o zdrowe żywienie i suplementację. Z nami to prostsze, ponieważ nasi specjaliści mogą pomóc dobrać Ci odpowiednią suplementację, a także doradzić w sprawie przygotowywania zdrowych posiłków. Nasi dietetycy dokładnie wiedzą, co dobrać dla kogoś z konkretnym zamiarem. U nas w Fit Barze z pewnością znajdziesz coś, co mogłoby by Ci pomóc w realizacji Twoich postanowień związanych z sylwetką. Mamy najlepszej jakości dobrze zbilansowane jedzenie, a także cenione na rynku marki suplementów, które uzupełnią Twoją dietę. U nas regenerować się możesz nawet bezpośrednio po treningu, tak jak wcześniej wspomnieliśmy mamy relaksującą strefę wellness, spa i łaźnię. Tam możesz w ciszy się zrelaksować i wyciszyć po treningu i ciężkim dniu w pracy. Jest to o wiele lepsze i zdrowsze niż wypoczynek w domowym zaciszu przed telewizorem. Pamiętaj, że z tych udogodnień możesz korzystać kiedy chcesz, nie muszą to być dni treningowe, jeżeli masz ochotę wypocząć, a trening masz dopiero następnego dnia, żaden problem. Nie stanowi to dla nas większej przeszkody, abyś przyszedł posiedzieć w strefie wellness, łaźni czy odpocząć w zaciszu spa. Pamiętaj, że wpłynie to dobrze nie tylko na Twoje samopoczucie, ale także na zdrowie. Jak dowodzą badania regularny wypoczynek w saunie lub łaźni to przede wszystkim zwiększenie odporności organizmu, szybsza i skuteczniejsza regeneracja mięśni, a nawet usunięcie skutków stresu, co prowadzi bezpośrednio do lepszej jakości snu. Jest to więc element, dzięki któremu swoje cele możesz zrealizować w szybszy sposób, dodatkowo relaksując się i poprawiając stan zdrowia. Siłownia BodyPerfect jest zatem idealnym miejscem do ćwiczeń, relaksu, nauki nowych ciekawych rzeczy, pokonywania nowych wyzwań, realizacji celi, a także odkrycia swoich nowych pasji i zainteresowań. Dzięki nam wielu Polaków wypełniło swoje postanowienia o zmianie sylwetki, a więc i Ty możesz. Z nami jest to o wiele prostsze.