Bungee fitness – co to takiego?

Fitness Club w Olsztynie - dobra siłownia - zajęcia Bungee fintess

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dba o zdrowie i smukłą sylwetkę.

Własnie dlatego dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju zajęcia, które mają na celu pomoc w zrzuceniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu dobrej kondycji. W ofertach klubów pojawiają się nowe rodzaje zajęć. Jednym z bardziej popularnych staje się bungee fitness.

Bungee fitness – co to takiego?

Bungee fitness to jedna z nowych odmian fitnessu, która ma swój początek w krajach azjatyckich. Do Polski przywędrował w 2017 roku i od tego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Zajęcia polegają na wykonywaniu różnego rodzaju figur i choreografii wisząc na przytwierdzonej do sufitu linie, która przypomina tę używaną podczas skoków na bungee. Uprawianie tego sportu świetnie wpływa na kształtowanie sylwetki, a dodatkowo wpływa na zdrowie, ponieważ wymaga utrzymania odpowiedniej linii kręgosłupa. Właśnie dlatego bungee fitness jest idealnym pomysłem na trening dla osób, które spędzają dużą ilość czasu za biurkiem. Osoba podwieszona na linie ma obciążone stawy, mięśnie brzucha, ramiona, łydki oraz brzuch. To właśnie praca tak wielu mięśni sprawia, że bungee jumping jest dobrym pomysłem na wyrzeźbienie sylwetki.

Fitness Club w Olsztynie - dobra siłownia - zajęcia Bungee fintess

Bungee fitness – dla kogo?

Bungee fitness to idealny trening dla każdego. Zdecydowanie powinny się na niego zdecydować osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, ale nie tylko. Poradzą z nim sobie zarówno ci, którzy nie mają do czynienia z  zajęciami wysiłkowym na co dzień, jak i oczywiście amatorzy sportowych szaleństw. Warto również podkreślić, że na zajęcia bez obaw mogą wybrać się wszyscy, którzy mają problemy z nadwagą. Okazuje się, że czasem dodatkowe kilogramy mogą okazać się pomocne podczas wykonywania akrobacji w powietrzu. Drugi człon nazwy może wskazywać na to, że bungee fitness przeznaczony jest raczej dla kobiet. Nic bardziej mylnego! Na zajęciach możemy spotkać nie tylko dziewczyny, pojawia się na nich również wielu panów. Podczas treningu uwalnia się duża ilość endorfin – czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Właśnie dlatego sport ten polecany jest osobom narażonym na dużą ilość stresu. Istnieje jedynie kilka przeciwwskazań do uprawiania bungee fitnessu. Są to problemy z błędnikiem, ciąża oraz dyskopatia.

Bungee fitness – jak wygląda trening?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że do bungee fitnessu należy się odpowiednio przygotować. Najpierw na swój strój trzeba założyć specjalne spodenki z neoprenu. Zapewniają one większy komfort podczas ćwiczenia, a dodatkowo pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej z okolic pośladków oraz ud. Niektóre kluby udostępniają swoim klientom również dodatkowe piankowe poduszeczki na kolce biodrowe. Dzięki temu nic nie będzie nam się wbijało i przeszkadzało podczas treningu. Po założeniu spodenek można zapiąć specjalną uprząż i podpiąć liny, których zadaniem będzie utrzymywanie nas w powietrzu. Liny zostają ustawione indywidualnie do każdego ćwiczącego, w zależności od jego wzrostu oraz masy ciała, tak by osoba nie uderzyła o podłogę podczas wykonywania poszczególnych figur. Kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik można zacząć jump!

Bungee Fitness w Olsztynie

Źródło:https://www.lawendowyblog.pl/bungee-fitness-poczuj-sie-lekka-jak-piorko

Na początku pierwszych zajęć instruktorzy pozwalają na krótkie przyzwyczajenie się do lin, czyli pobujanie się i sprawdzenie, w jaki sposób się zachowują podczas wykonywania różnych ruchów. Nie oznacza to, że całe zajęcia będziemy beztrosko się bujać. Już po kilku chwilach zaczną się prawdziwe ćwiczenia, podczas, których będziemy wykonywać przeróżne figury, taki jak podniebne pompki, czy wiszenie w pozycji supermana. Bardziej zaawansowani w bungee jumpingu mogą wykonywać całe choreografie.

Cała zabawa trwa zazwyczaj około 50 minut. Wydawać by się mogło, ze to stosunkowo niewiele, jak na wyginanie się na linach. warto jednak podkreślić, że taki trening jest bardzo wymagający i meczący dla organizmu. Podczas jednych zajęciach można spalić nawet 500 kalorii! Trzeba również liczyć się z tym,  że następnego dnia czekają nas spore zakwasy.

Bungee fitness – dlaczego warto spróbować?

Bungee fitness to przede wszystkim świetny sposób na odprężenie i relaks. Mimo że wymaga dość sporo wysiłku fizycznego, bardzo dobrze niweluje wszelkie objawy stresu i napięć nerwowych. Dodatkowo na zajęciach można nauczyć się kontroli nad swoim ciałem i wyrobić dobrą postawę. Kolejnym atutem tego sportu jest wzmocnienie mięśni kręgosłupa oraz brzucha. Do tego można także zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów i wyrzeźbić sylwetkę, wcielając się przy tym w rolę superbohatera i unosząc się nad ziemią.

Jeżeli zastanawiasz się nad bezpieczeństwem bungee fitnessu, uwierz w to, że nie ma się czego bać. wszystkie sprzęty zanim zostaną oddane do użytku przechodzą specjalistyczne testy, dzięki którym uzyskują odpowiednie atesty. Niech nie zmartwi cię również brak kondycji. Może na kilku początkowych treningach będzie ci nieco trudniej niż pozostałym uczestnikom, ale szybko dojdziesz do wprawy i zajęcia będą sprawiały coraz mniej problemów.

Jak widać wszystko przemawia za tym, żeby zaryzykować i spróbować swoich sił w bungee fitnessie.